Windows Phone
Salut!Suntem una dintre putinele comunitati dedicate sistemul de operare Windows Phone din tara!Ajuta-ne sa ajungem mari!Te rugam sa te inregistrezi!Iti multumim pentru suport!

Nokia Lumia Black UPDATE

In jos

Nokia Lumia Black UPDATE

Mesaj Scris de Admin la data de Mar Feb 04, 2014 1:32 am

Astazi am trecut la update-ul BLACK.Poate multi il aveti deja, dar eu am telefonul cumparat la liber si doar astazi am vazut pe un forum ca update-ul a devenit valabil si pentru zona Hong-Kong.
Instalarea are 6 pasi, destui de simpli si la mine a durat cam 40 de minute.
1.Intrati in setari->Actualizare telefon->Verificare actualizari telefon
2.Actualizarea va fi gasita si va putea fi instalata pe noul telefon, dupa ce va fi descarcata.
3.Se pregateste instalarea
4.O sa primiti o notificare precum ca urmatorul update va fi instalat(Apasati INSTALATI)
5.Telefon se va restarta iar doua rotite o sa apara in mijlocul ecranului(Acum e instalarea propriu zisa)
6.Dupa ce va fi gata, telefon se va aprinde si va face back-up la toate aplicatiile.
CE ESTE NOU IN UPDATE-UL LUMIA BLACK?
1.Nu mai trebuie sa apasam BACK BACK BACK la fiecare aplicatie ca sa putem iesi din dansa Mad Acum la fiecare aplicatia va aparea un X
2.Avem optiunea de a bloca rotirea automata a ecranului What a Face Ma saturasem sa stau in pat si ecranul telefonului sa se roteasca automat.
3.Gestionarea memoriei(Problema OTHERS de exemplu) a devenit mult mai simpla.
4.Double tap.Ce inseamna asta?Odata ce este activata, nu mai trebuie sa apasam pe butonul de blocare-deblocare ci doar apasat de doua ori cu degetul pe ecran si SURPRIZA Razz 
5.Modul volan care mie mi se pare foarte utila mai ales ca raspunda automat printr-un mesaj tip text ca sunteti la volan si nu puteti prelua apelul.Interesant, nu ?
6.Cica o imbunatatire a camerei...eu personal nu am sesizat aceasta imbunatatire.
Mai jos aveti aveti si o galerie de poze din timpul instalarii si dupa!
Instalare Update:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Verificare imbunatatiri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Admin
Admin

Data de inscriere : 01/02/2014

Vezi profilul utilizatorului http://windowsphone.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum