Windows Phone
Salut!Suntem una dintre putinele comunitati dedicate sistemul de operare Windows Phone din tara!Ajuta-ne sa ajungem mari!Te rugam sa te inregistrezi!Iti multumim pentru suport!

Nokia Lumia Black UPDATE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Nokia Lumia Black UPDATE

Mesaj Scris de Admin la data de Mar Feb 04, 2014 1:32 am

Astazi am trecut la update-ul BLACK.Poate multi il aveti deja, dar eu am telefonul cumparat la liber si doar astazi am vazut pe un forum ca update-ul a devenit valabil si pentru zona Hong-Kong.
Instalarea are 6 pasi, destui de simpli si la mine a durat cam 40 de minute.
1.Intrati in setari->Actualizare telefon->Verificare actualizari telefon
2.Actualizarea va fi gasita si va putea fi instalata pe noul telefon, dupa ce va fi descarcata.
3.Se pregateste instalarea
4.O sa primiti o notificare precum ca urmatorul update va fi instalat(Apasati INSTALATI)
5.Telefon se va restarta iar doua rotite o sa apara in mijlocul ecranului(Acum e instalarea propriu zisa)
6.Dupa ce va fi gata, telefon se va aprinde si va face back-up la toate aplicatiile.
CE ESTE NOU IN UPDATE-UL LUMIA BLACK?
1.Nu mai trebuie sa apasam BACK BACK BACK la fiecare aplicatie ca sa putem iesi din dansa Mad Acum la fiecare aplicatia va aparea un X
2.Avem optiunea de a bloca rotirea automata a ecranului What a Face Ma saturasem sa stau in pat si ecranul telefonului sa se roteasca automat.
3.Gestionarea memoriei(Problema OTHERS de exemplu) a devenit mult mai simpla.
4.Double tap.Ce inseamna asta?Odata ce este activata, nu mai trebuie sa apasam pe butonul de blocare-deblocare ci doar apasat de doua ori cu degetul pe ecran si SURPRIZA Razz 
5.Modul volan care mie mi se pare foarte utila mai ales ca raspunda automat printr-un mesaj tip text ca sunteti la volan si nu puteti prelua apelul.Interesant, nu ?
6.Cica o imbunatatire a camerei...eu personal nu am sesizat aceasta imbunatatire.
Mai jos aveti aveti si o galerie de poze din timpul instalarii si dupa!
Instalare Update:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Verificare imbunatatiri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Admin
Admin

Data de inscriere : 01/02/2014

Vezi profilul utilizatorului http://windowsphone.forumz.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: